Naleznete odvahu vstoupit do tajemného kina a dokážete dokoukat film až do konce?


Detektivní úniková hra je určena pro skupiny 2–6 hráčů, kteří se ocitnou v reálném prostředí malého kina plného různých logických úkolů a tajemných symbolů. Na splnění své mise mají hráči 80 minut a kdo ví, jestli tím jejich návštěva kina skončí…

Dostali jste do vaší e-mailové schránky pozvánku na premiéru filmu?
Mezi lidmi v sousedství kina Úsvit se šušká, že už tu jedna taková filmová projekce nedávno proběhla, ale nikdo se z ní nevrátil. Možná jsou to jenom drby, ale co když… Buď zdejší „záhadě“ přijdete na kloub, anebo budou mít místní zase o čem mluvit.

Rezervujte si svou hru!

Film ani hra nejsou vhodné pro děti do 12 let a děti do 15 let sem mohou přijít jen v doprovodu dospělého! Čas na splnění úkolů je 80 minut.

Jsou místa, kde se zastavil čas. Nevěříte? A co třeba kino Úsvit. Z vyprávění pamětníků se lze dozvědět, že se tu promítalo už na konci 50. let a od té doby sice prošlo nějakými proměnami, ale v zásadě si uchovalo svůj retro charakter. Možná díky místnímu promítači, který převzal řemeslo po svém otci. Pryč jsou časy, kdy diváci zaplnili všech čtrnáct sedaček, ale otevřeno je tu stále stejně. Od rána až do večera, od pondělí do neděle.

Promítač a zároveň pokladník v jedné osobě měl kdysi ambice být režisérem, miloval Mélièsovu Cestu na Měsíc, Murnauovo Nosferatu, Jih proti Severu s Vivien Leighovou a jiné staré filmy, ale to nestačilo, aby se z něj samotného stal umělec. V části kina si vytvořil dokonce malé muzeum starých technik, které se používaly na úsvitu kinematografie. Jak roky plynuly, z člověka sršícího nadšením se stal podivín, který toho moc nenamluví.

Každý si chce splnit svůj sen, a tak promítač všem tvrdí, že jednou určitě natočí film. Má se jmenovat Zmizelí a prý ho proslaví. Jenže to říká už pěknou řádku let a všichni si z toho dělají srandu. I proto je překvapily zprávy o chystané premiéře…

Ohodnoťte nás na:

Share Button